Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132455
همراه با خانوداه های جانفشانهای آتش نشان!
نیت های خالص، از شهدای حرم تا شهدای آتش نشان
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
 
خانواده شهید مدافع حرم «عباس دانشگر» در دل‌نوشته ای خطاب به شهدای آتش‌نشان حادثه ساختمان پلاسکو با خانواده این شهدا ابراز همدردی کرد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، آتش‌سوزی و تخریب ساختمان  53 ساله پلاسکو که منجر به شهادت جمعی از آتش‌نشانان شجاع, دلیر و جان برکف شد, روح هر انسانی را حریجه دار کرد.

مردم بسیاری از تهران گرفته تا شهرهای دیگر کشور به هر طریقی با آتش‌نشانان شهید و خانواده آنها همدردی کردند.

 مثل خانواده شهید دوران دفاع مقدس که کیک تولد فرزند شهیدش را به خرابه های پلاسکو بردند تا همدردی و خسته نباشی به مجاهدان آتش نشان بنمایند.

و جمعی از همسران شهید مدافع حرم در نامه ای خطاب به همسران و خانده شهدای آتش نشان نوشتند:«شنیده ایم یکی از این شهدای بزرگوار آرزوی شهادت در دفاع از حرم را داشته و این نشان می دهد که جوانان ما برای دفاع حد و مرز نمی شناسند و هر کجا صدای کمک خواهی به گوششان برسد از جان می گذرند چه بیرون از مرزها در دمشق، حلب، سامرا و.... چه در چهارراه استانبول و ساختمان پلاسکو ...با دلی دریایی به آتش و خطر می زنند.

همسران بزرگوار و داغدار شهدای آتش نشان بی شک لحظاتی که بر شما و دیگر بازماندگان این واقعه تلخ گذشت روزی هم برما گذشته و هیچ گاه از خاطرمان بیرون نخواهد رفت.ثانیه به ثانیه درد شما را با تمام وجود درک می کنیم. ما تلخی بی خبری را می دانیم غم فراق سنگین و جانکاه است....اما ایمان داریم عزیزانمان عاقبت بخیر شدند و در وصف اجر شهدای شما همین بس که پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرکس جلو هجوم آب و آتش را بگیرد و جمعی از مسلمانان را نجات دهد بهشت بر او واجب می شود.»

در این میان، خانواده شهید مدافع حرم «عباس دانشگر» نیز در دل‌نوشته‌ای با خانواده این شهدای آتش‌نشان ابراز همدردی کردند.

خانواده این شهید در این دل‌نوشته می‌گوید: زیبایی اراده و جانفشانی آتش نشان قهرمان در آخرین پنج شنبه دی ماه سال ۹۵ خیابان جمهوری تهران برای حفط جان و مال مردم شریف ایران در کوهی از آتش و آواری از آهن دیگر بار تمام خاطرات سخت سال های حماسه و ایثار مردان سخت کوش این دیار را جلوه‌گر نمود.

در تداوم حرکت به سوی آرمان های بزرگ آن امام همام و شهدای گران قدر آن بزرگ مرد ایران همین بس که تلاش آتش نشان ساده و دل پاک که نیتش دفاع از حرم در آن سوی مرزها بود در شجاعانه ترین حالت ممکن در حریم آتش وآوار پلاسکو جاودانه گردید.

نیت های خالص که در روزی نه چندان دور در کانال کمیل با طنین می روم تا کشورم بماند همراه شد با دل نوشته بزرگ مردی کوچک که می‌گفت :دنیا بوی خون گرفته است ظلم ظالم بر عالم پرده افکنده است (ای کودک سوری, یمنی و عراقی و ای مسلمانان به خون کشیده شده قدری تحمل کنید قدری بیشتر دوام بیاوردید دستان من یاری کمک به شما را ندارد اما دلم به اندازه تمام شما آتش می گیرد ...) و همین چند روز پیش زیبایی ماندگار صدای پر شتاب آتش نشان شجاع در لحظاتی قبل از فرو ریختن آوار پلاسکو که گفت مال مردم است بگذار بروم و بی درنگ سوخت و خاکسترش را باد برد همه و همه از جنس تبعیت و عشق به فرمانده کل قوا در عصر غیبت است و مطمئن باشید عشق و ایثار و شهادت از سوی تمام نسل‌های این انقلاب در هر صنف و لباس برای همیشه جوشان و مواج خواهد بود برای زمینه سازی روییدن گل نرگس.ان شاء الله

برپایه این گزارش، شهید عباس دانشگر متولد سال ۷۲ و یکی از جوان ترین شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) بود که داوطلبانه برای دفاع از حرم عقیله بنی هاشم عازم سوریه شد و بیستم خرداد ماه امسال در شهر حلب به شهادت رسید.
منبع: تسنیم