داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 86381
۵ نظر
نظری بر دعوای رئیس جمهور با جماعت شلاق به دست!
يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۵
 
فرقی ندارد عده مورد نظر رئیس جمهور ، ناجا یا خواهران حزب الله یا... باشند ، مهم این است که آنها دارند سر مسائل جزئی و بیخودی و بی‌جهت و با بهانه‌های واهی مردم را اذیت می کنند و البته انگیزه آنها نیز سیاسی است....
پایگاه خبری انصارحزب الله ـ«مردم را سر مسائل جزئی و بیخودی و بی‌جهت و با بهانه‌های واهی اذیت نکنیم و بگذاریم مردم راحت بوده و درسلامت روحی باشند.اینقدر در زندگی مردم دخالت نکنیم بگذاریم مردم خود راه بهشت را بروند و با شلاق نمی‌شود مردم را به بهشت برد. پیامبر(ص) نیز بشیر ونذیر بود و شلاق به دست نداشت ما نیز باید بشیر و نذیر باشیم. دعواهای گروهی و جناحی تا حدی بد نیست ، من از این دعواها به فلفل تعبیر می‌کنم که اگر فلفل غذا زیاد شود ، داد همه به هوا می‌رود ؛ در واقع هرچیزی اندازه‌ای دارد. دعواهای سیاسی و جناحی ۶ ماه قبل از انتخابات شروع می‌شود که اشکال ندارد ولی بعد از هر انتخابات و تمام شدن آن شاهدیم که دوباره دعواها برای انتخاب بعدی شروع می‌شود ومی‌گویند نباید بگذاریم که فرد انتخاب شده موفق شود تا کاندیدای ما پیروز انتخابات بعدی شود.مشکلاتی در قوانین بازی داریم که باید حل شود.»

این بخشی از سخنان روز شنبه سوم خرداد «حسن روحانی» در همایش بیمه سلامت همگانی است که به قول پایگاه خبری ریاست جمهوری در انتقاد از کسانی که بی جهت جامعه را دچار دغدغه می‌کنند ادا شده بود.البته ما این متن را پس از مقایسه متن منتشر شده از سوی خبرگزاری های دیگر اقتباس نمودیم. خب وقتی حتی پایگاه خبری رئیس جمهور سخنان وی را به شکل جهت دار ، حک و اصلاح می کند و خبرگزاری ها هم به نسبت منافعشان همین کار را انجام می دهند ، ما هم ترجیح دادیم به جای گوش دادن به فایل صوتی این سخنان ، نزدیک ترین متن به منافع خود را برای تحلیل محتوا برگزینیم.

محورها:
۱- یک عده دارند مردم را سر مسائل جزئی و بیخودی و بی‌جهت و با بهانه‌های واهی اذیت می کنند.
۲- همان عده یا همکارانشان در زندگی مردم دخالت می کنند و میخواهند با شلاق مردم را به بهشت ببرند.
۳- پیامبر(ص)بشیر و نذیر بوده اند نه شلاق به دست ، پس آن عده مورد نظر هم باید ضمن تبعیت ازآن حضرت شلاق را زمین بگذارند و بشیر ونذیر باشند.
۴- اصلا کل کار عده «شلاق به دست» یک بازی جناحی – سیاسی برای انتخابات بعدی است که مشکلاتی در قوانین آن ایجاد شده و باید حل شود.

تحلیل:
الف- گرچه رئیس جمهور مثل همیشه در لفافه سخن گفته است اما با توجه به بلوای اخیر که حول شکایت جمعی از خواهران حزب الله از لیلا حاتمی ودرخواست مجازات «حبس» و «شلاق» برای وی شده اند می توان بین این سخنان و آن عمل غیورانه ارتباط برقرار کرد.

تبصره: البته می توان این سخنان را پاسخ به هشدارهای اخیر فرماندهان ناجا نیز دانست که درباره حتمی بودن اجرای طرح امنیت اخلاقی بیان شده بود. همچنین برخی عملیاتها نظیردستگیری رقاصها و... نیز می تواند دلیل ادای این سخنان رئیس دولت باشد.

نتیجه: سخنان رئیس جمهور جامع الاطراف و جهان شمول است و میتوان از آن به عنوان چارچوب نظری در نگارش پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری بهره برداری نمود.

ب- فرقی ندارد عده مورد نظر رئیس جمهور ، ناجا یا خواهران حزب الله یا... باشند ، مهم این است که آنها دارند سر مسائل جزئی و بیخودی و بی‌جهت و با بهانه‌های واهی مردم را اذیت می کنند و البته انگیزه آنها نیز سیاسی است.

سوالات
- آیا تردد زنان بی حجاب و عریان در معابر ، یا عمل زنان مشهوری که درانظار عمومی با آرایش کامل و لباس غیر شرعی ( ساقهای عریان ، گردن و موهای نمایان) مرد اجنبی را می بوسند و با او دست می دهند ، بخشی از زندگی شخصی آنان محسوب می شود؟
- آیا اساسا لخت شدن و کشف حجاب و بوسیدن مرد نامحرم در انظار کار خوبیست؟
- اگر پاسخ به سوالات پیشین منفی است باید به این سوال مهم پاسخ داد که آیا «روحانی» واقعا «روحانی» است؟

- اگر پاسخ به سوال قبل مثبت است یک سوال مهم تر مطرح می شود که آیا او «روحانی» خوبیست؟
- اگر پاسخ به سوال قبل مثبت است یک سوال مهم تر مطرح می شود که آیا «روحانی» این حدیث نبوی را شنیده است که براساس آن یک گنه کار در میان مردم ، به کسی تشبیه شده که با گروهی سوار کشتی می شود و هنگامی که در وسط دریا قرار می گیرد ، به سوراخ کردن جایگاه خویش می پردازد. اگر دیگران او را از این کار خطرناک بازندارند ، آب به کشتی نفوذ می کند و یک باره همگی غرق می شوند.

- اگر پاسخ به سوال قبل مثبت است یک سوال مهم تر مطرح می شود که آیا عده مورد نظر رئیس جمهور ، می خواهند مردم را با شلاق به بهشت ببرند؟
- اگر پاسخ به سوال قبل مثبت است که هست در تکمیل آن باید گفت عده مورد نظر رئیس جمهور معتقدند زن بی حجاب و عریان و بی عفت و حیا به هر جهنمی که می خواهد می تواند تشریف ببرد. نکته اینجاست که آنها نمی خواهند همراه او به درک واصل شوند.

گرچه استناد رئیس جمهور به پیامبر گرامی اسلام است که شلاق به دست نداشته اند و پاسخ به این ادعا نیز باید با استناد به دوره حکومت همان حضرت بازگردد که چطور برای بقای جامعه احکام سخت و سلبی رجم و قطع عضو و... غیر انجام می شده است اما پاسخ جامع تری به کل ادعای حسن روحانی وجو دارد که مستتر در فرمایشات مقام معظم رهبری درشرح خطبه ۱۵۶ نهج البلاغه و در مورد مسوولیت های دولت است که می فرمایند:«نهى از منکر باید بکنیم، امر به معروف باید بکنیم، وسائل عمل خیر و حسنات را در کشور فراهم کنیم ، وسائل شُرور و آفات را از دسترسها برداریم ؛ این وظائف مسئولین حکومت است.»

ایشان در ادامه و با ذکر عین کلام امیرالمؤمنین درخطبه‌ نهج‌البلاغه که میفرماید:« فَاِن اَطَعتُمونى فَاِنّى حامِلُکُم اِن شاءَ اللَّهُ عَلى‌ سَبیلِ الجَنَّة؛ فرمود اگر آنچه من میگویم ، گوش کنید و عمل کنید ، من شما را به بهشت خواهم رساند ، ان‌شاءاللَّه ؛ وَ اِن کانَ ذا مَشَقَّةٍ شَدیدَةٍ وَ مَذاقَةٍ مَریرة؛ اگر چه این کار ، بسیار دشوار است ، بسیار سخت است ، تلخ است. این حرکت ، حرکت کوچکى نیست ، حرکت آسانى نیست ؛ این هدف امیرالمؤمنین است‌. رساندن انسانها به بهشت ، هم در زمینه‌ فکرى مردم ، هم در زمینه‌ روحى و قلبى مردم ، هم‌ در حیات اجتماعى مردم ، نقش مى‌آفریند. من از این جهت روى این تکیه میکنم که گاهى شنیده میشود کسانى در گوشه ‌وکنار وقتى صحبت از هدایت و راهنمایى و بیان حقایق دینى و مانند اینها میشود ، میگویند آقا ، مگر ما موظّفیم مردم را به بهشت برسانیم؟ خب بله ؛ بله ، همین است. فرق حاکم اسلامى با حکّام دیگر در همین است: حاکم اسلامى می خواهد کارى کند که مردم به بهشت برسند ؛ به سعادت حقیقى و اُخروى و عقبائى برسند ؛ لذا راه‌ها را باید هموار کند. اینجا بحثِ زور و فشار و تحمیل نیست؛ بحثِ کمک کردن است.»

سوال خیلی مهم:
* آیا رئیس جمهور قصد دارد برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت،عمل شرعی و قانونی مردم و بخش نادر حکومتی (ناجا) را با انگ سیاسی زیر سوال ببرد؟

- اگر پاسخ به سوال قبل منفی است ، ایشان به جای ارائه تفاسیر شاذ و نظریه های باطل ، به فکر پایین آوردن تورم و طراحی نقشه حمله به بانکهایی که پول نفت ایران در آنها بلوکه شده باشند و بهتر است رئیس جمهور دست از سر قوانین جزائی و اجرای آن که در قانون اساسی یک قوه اختصاصی برایش عَلَم شده بردارند و با عبرت آموزی از سرنوشت رؤسای جمهور خلف از اخلال در کار دیگران پرهیز کنند.

سعید
۱۳۹۳-۰۳-۰۹ ۲۳:۳۱:۳۷
آقای روحانی لطفا حرفای دشمن شاد کن نزنین!!
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۰۹ ۱۲:۲۰:۰۷
استدلالتان برای سکولارها فلفل است .
جوانی که جوانیش به بادرفت
۱۳۹۳-۰۳-۰۸ ۰۹:۳۷:۳۷
اقای روحانی دیگه خسته شدیم مشکلات جوانان رابررسی وپیگیری کن نمی دانم چرا اصلا حرفاتون به دل نمی شینه
۱۳۹۳-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۸:۴۸
این قدرت استدلال دندان شکن سایت شما با فرضیات خودتون! اصلا آلبرت انشتین رو هم به زانو در میاره!! انشتین این استدلال های منطقی شمارو میخوند خودکشی میکرد!
فروغی
۱۳۹۳-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۶:۵۴
آقای روحانی لطفا به وعده هاتون عمل کنید وبا ادعا ها وحرف های نسنجیده فضای جامعه را ملتهب نکنید شما یادتان نرود در مقابل ملت وولی فقیه قسم خورده اید.شما که دم از قانون می زنید باید طبق قانون تابع رهبر باشید.