داخلی فرهنگی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 63070
۸ نظر
دختران مانکن هواپیما و مقوله ای به نام سبک زندگی
سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۳
 
تصاويري كه از مهمانداران هواپيماي پرسپوليس در رسانه‌ها منتشر شده چيز ديگري را به ذهن متبادر مي‌كرد و انسان را بيشتر به ياد شوهاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي و مانكن‌هاي خياباني مي‌انداخت تا يك تاكتيك اقتصادي پيشرونده براي توسعه باشگاه!! هرچند اين رويه الگو برداري غربي است كه مي‌تواند زمينه‌ساز نسبتا خوبي هم براي اجرايي كردن پروسه ناتمام خصوصي‌سازي باشد اما يادمان نرود كه دركجا هستيم و چه فرهنگ و ارزش‌هايي براي ما معتبرهستند قرار نيست عينا متشابه وخط به خط غربي‌ها شويم.
 ۵۹۸: چند روز پيش خبر هواپيماي اختصاص باشگاه پرسپوليس موضوع داغ محافل ورزشي و رسانه‌اي شده بود؛ ماجرا از اين قرار است كه شرکت هلدینگ سورینت و هواپیمای قشم ایر براي تبليغ و معرفي خود، ‌اسپانسر يكي از ابر باشگاه‌هاي فوتبال ايران شدند حركتي كه در ظاهر امر اتفاق بدي نيست زيرا با اقدامي دو جانبه از سوي طرفين قرارداد، هم بارسنگيني از دوش دولت برداشته مي‌شود و هم اين شركت‌ها بيشتر معرفي و شناسانده مي‌شوند.

رويانيان نيز در جايي گفته است این اقدام در راستای درآمدزایی برای باشگاه و ارايه خدمات ویژه به هواداران همچنین ورزشکاران پرسپولیس انجام شده است، اما تصاويري كه از مهمانداران هواپيماي پرسپوليس در رسانه‌ها منتشر شده چيز ديگري را به ذهن متبادر مي‌كرد و انسان را بيشتر به ياد شوهاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي و مانكن‌هاي خياباني مي‌انداخت تا يك تاكتيك اقتصادي پيشرونده براي توسعه باشگاه!! هرچند اين رويه الگو برداري غربي است كه مي‌تواند زمينه‌ساز نسبتا خوبي هم براي اجرايي كردن پروسه ناتمام خصوصي‌سازي باشد اما يادمان نرود كه دركجا هستيم و چه فرهنگ و ارزش‌هايي براي ما معتبرهستند قرار نيست عينا متشابه وخط به خط غربي‌ها شويم.باشگاهي كه با حواشی بسیاری روبرو می باشد چرا بايد براي بازيكن‌ها و هواداران جوان و اغلب مجرد كه هيجان بازي و مسابقات را دارند در هواپيماي اختصاصي از دختران جوان به عنوان مهمانداران آن استفاده كند بدون اين‌ كه مسئولان باشگاه اعتراضي كنند و آن را انعكاس بدهند؟!

چرا ناخواسته زمينه حريم‌شكني‌ها را ايجاد مي‌كنيم و بعد به دنبال مقصر و معلول‌ها هستيم؟! قطعا وقتي چنين فضاها سازي‌هايي ايجاد مي‌شود هر چقدر هم برنامه‌ريزي ورزشي هدفمند وجود داشته باشد و هزينه‌هايي هم صورت بگيرد بازهم نتايج خوبي به بارنخواهد داشت. چرا بستر ارزش‌زدايي و ابتذال را فراهم مي‌كنيم؟! همه مي‌دانيم كه رنگ قرمز رنگ تهييج و برانگيختن هيجانات جنسي است معنا و مفهوم خاص به خودش را دارد و حالا قرار است تا خانم‌هاي جوان مهماندار هواپيماي پرسپوليس با پوشش و آرايش قرمز خدمت‌رساني ‌كنند!!

استفاده از مهمانداران زن براي هواپيمايي كه مسافرانش همه مردان جوان هستند كاري منافي عرف و مصداق بارز نهي از منكر است البته در چنين اموري از ستاد امر به معروف و نهي ازمنكر توقع بيشتري مي‌رود؛ چرا كه اگر چنين رويه‌اي در باشگاه پرسپوليس كه هواداران زيادي هم دارد و ورزشكاران آن گروه مرجع نوجوانان و جوانان بسياري محسوب مي‌گردد، اجرايي شود بايد با كمال تاسف گفت آقايان در ستاد امر به معروف ونهي ازمنكر تنها با مردم عادي كه معلول وقايع هستند سروكار دارند و ازالگوهاي ارايه شده در جامعه غفلت كرده‌اند.

مگر قرار نيست تا سبك زندگي و المان‌هايي كه حضرت آقا سال گذشته در خراسان جنوبي بيان فرمودند عملياتي و اجرايي شود؟! پس لطفا حرف و عمل را يكي كنيم و تنها در حرف و سخنراني و بورشور به آن نپردازيم قرار نيست هر چيزي كه در غرب عرف و رايج است اينجا هم عينا تكرار شود اصلا چه لزومي دارد در هواپيمايي كه مسافران آن هيجان فوتبال را دارند وهمه مردان جوان، مشهور و اغلب مجرد هستند از مهمانداران زن و دختران جوان استفاده شود كه اين چنين عكس‌هاي‌شان در فضاي رسانه‌ها منتشر شده است؟! درحالي كه مهمانداران مرد هم داريم و مي‌توان در فضاي سالم بابخش خصوصي مرتبط بود بدون اين‌كه حاشيه‌سازي هم وجود داشته باشد.

آياخود مسئولان باشگاه خواسته و ناخواسته درحاشيه آفريني باشگاه و فوتبال ايران سهيم هستند؟! در جامعه اسلامي از باشگاه‌هاي ورزشي،‌ ورزشكاران و مديران ورزشي توقع مي‌رود تا در راستاي فرهنگ‌سازي ایرانی اسلامی گام بردارند و سيل جمعيت علاقه‌مند وهوادار را در اين مسير هدايت كنند كه متاسفانه كمتر شاهد اين مساله هستيم اما با اين وجود حداقل انتظار داريم تا برخلاف عرف و شرع حركت نكنند و فرهنگ ديني و ملي ما را دست مايه درآمدزايي و نگاه انتفاعي قرار ندهند.

سید جمال
۱۳۹۲-۰۴-۱۷ ۱۰:۳۶:۵۲
چی بگم؟؟؟
سخت گیری؟؟؟
یا؟؟؟
مهدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۲۳:۰۱:۲۹
شما چی خیال کردین؟فکر کردین مرد ها انقدر بیکار و ندید بدیدن که تو هواپیما کار دست خودشون بدن؟جدن حد انسان رو تا حد یه حیوون که فقط به غریزه ی جنسی فکر می کنه پایی آوردین
مجید
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۲۳:۵۷:۲۴
بعضیا معنیه امر به معروف و نهی از منکر رو نمیفهمند
همش میگن ولش کن بابا مگه چی میشه حالا که چی این حرفا چیه
کاظم
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۴:۴۷
هقه تو رو خدا ول کنید اونا که همش رو اسمونن بابا رو زمین دختران وزنان ما از مانتو کوتاه با شلوار لی رسیدن به مانتو کوتاه با جوراب شلواری ساق سابورت به فکر نباشیم وابیلا میشه تو رو به امام حسین جلوی این نوع لباس بوشیدن رو بگیرید
گمنام
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۰۰:۰۲:۵۹
اقایان مسول در وزارت ورزش و جوانان خجالت نمی کشند که در شرایط حساس اقتصادی صرف این جور کارها می کند ؟
محمد باقر
۱۳۹۲-۰۴-۱۱ ۲۲:۰۶:۰۹
محسن جان !

مگه طرف به خاطر مهماندارا های هواپیما مسافرت میکنه؟

مگه طرف قبل مسافرت میشینه میبینه مهماندراهای کدوم هواپیما خوشگلن تا اونو انتخاب کنه ؟!؟!

یه چیزی گفتی و رفتی ها !
محسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۸:۵۴
اخه فکر کردید اگر از مهمانداران مرد استفاده کنند از هواداران پرسپولیس وسایر اقشار کسی دیگه سوار این هواپیما میشه! شما خیلی از مرحله پرتید!!
محمد باقر
۱۳۹۲-۰۴-۱۱ ۱۳:۲۱:۲۳
قبول دارم که نباید به چنین وضعی تو این مملکت چرخید و این وضع یعنی گذشتن از خون شهیدان برای انجام مبدلات مالی !