داخلی سياسی خبر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 59208
۳۲۳ نظر
آخرین‌ نظرسنجی‌‌ انتخابات‌ ریاست‌ جمهوری
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۷
 
نتایج نظرسنجی مرکز افکار سنجی مهر نشان می دهد که حدود ۶۰ درصد شهروندان تهرانی از هم اکنون تصمیم قطعی دارند در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کنند.

به گزارش مهر، در تازه ترین نظرسنجی تلفنی که هفته گذشته آن را به انجام رساند، به بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است.براساس این گزارش این نظر سنجی بین شهروندان ۱۸ سال و بالاتر شهر تهران بزرگ صورت گرفته است که در آن با بیش از ۲۰۰۰ شماره تلفن تماس گرفته شده و با ۴۴۳ نفر مصاحبه تلفنی صورت گرفته است.


نزدیک به ۶۰ درصد پاسخگویان بیان داشته اند که "قطعاً در انتخابات شرکت خواهند کرد". در مقابل ۱۱.۵ درصد بیان داشته¬اند که "قطعاًشرکت نخواهند کرد". این در حالی است که ۲۸.۵ درصد پاسخگویان نسبت به شرکت خود در انتخابات تردید داشته و یا این که هنوز تصمیم نگرفته¬اند.


از نظر حدود ۴۷ درصد پاسخگویان "اکثر مردم در انتخابات شرکت می کنند". ۱۴.۴ درصد اظهار کرده اند مردم" کم و بیش شرکت می کنند "و از نظر ۹.۳ درصد آنان "تعداد کمی از مردم در انتخابات شرکت می کنند". ۲۸ درصد نیز پاسخ نمی دانم به این پرسش داده اند.


کمی بیش از ۷۷ درصد پاسخگویان از طریق "صدا و سیما" پیگیر اخبار مرتبط با انتخابات بوده و ۸.۴ درصد "روزنامه"، ۸.۱ درصد "اینترنت"، ۴.۴ درصد "ماهواره" و ۲ درصد از طریق "خانواده، دوستان و آشنایان" پیگیر اخبار مرتبط بوده اند.


بیش از ۱۶ درصد پاسخگویان عنوان کرده اند در حد " زیاد" اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را پیگیری می کنند. این در حالی است که این اخبار را ۳۱.۲ درصد در حد "متوسط"، نزدیک ۲۰ درصد در حد "کم" پیگیری می کنند و ۳۲.۱ درصد اصلاً اخبار انتخابات را پیگیری نمی کنند.


کمی بیش از ۲۷ درصد پاسخگویان عملکرد دولت را "خوب" ارزیابی کرده¬اند. ضمن این که نزدیک به ۳۱ درصد در حد "متوسط" و ۳۰.۷ درصد آنان "ضعیف" ارزیابی داشته اند.

اسی
۱۳۹۲-۰۳-۲۶ ۲۰:۳۷:۰۵
معلوم که روحانی
ننه
۱۳۹۲-۰۳-۲۵ ۱۶:۱۰:۳۹
فقط بخاطر اقای عارف ما به اقای روحانی رای دادیم جون هردو از اصلاح طلبانند کهمطماننا رای میارند
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۵ ۰۲:۴۲:۵۶
فقط جلیلی
ایرانی
۱۳۹۲-۰۳-۲۵ ۰۱:۳۴:۰۸
انتخابات یعنی عشق به وطن ایران فروشی ممنوع
؟
۱۳۹۲-۰۳-۲۵ ۰۰:۲۰:۲۷
فقط ولایتی..............
من
۱۳۹۲-۰۳-۲۴ ۲۳:۲۵:۳۲
فقط جلیلی
کوثر
۱۳۹۲-۰۳-۲۴ ۲۳:۱۳:۲۵
سلام بچه ها من به سن قانونی رای دادن نرسیدم انشاالله دوره بعدولی هرچی از اقای دکتر جلیلی بگیم کم گفتیم نمی گم ایشون بی نقصن ولی خداشاهده اگه همین جلیلی وجلیلی ها دیروز توجنگ تحمیلی حماسه نمی افریدن مانوجوونا به خصوص دختراامروزنمی تونستیم باخیال راحت پامونو بذاریم از خونه بیرون حیف که رای نمی تونم بدم وگرنه قطعاکسی روانتخاب می کردم که امروزمو مدیون جانبازی دیروزشم
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۵۳:۰۱
فقط و فقط" دکتر جلیلی
میثم
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۴۹:۴۷
جلیلی برگ برند همه وطن خواها و دوست داران ایران قدرتمند
سعيد
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۴۷:۱۷
همه محترم . ولي تنها رضايي برنامه دارن . با تشكر
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۳۱:۵۵
الکی نگید کی بهتره..تحقیق کنید میفهمید کی بهتره .من که میگم روحانی
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۲۹:۵۳
ھر کس به دلیل بی دلیلی آمد
بافتنه سبز و زرد و نیلی آمد
ناگاه امید شوم دنیا طلبان
شد نقش برآب تا "جلیلی" آمد
Ehsan
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۲۲:۱۵
ففط محسن رضایی. مرد برنامه و عمل.
از کانون نخبگان
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۸:۳۲
فقط دکتر جلیلی از همه سالم تر و با عزت نفس تره، برخلاف تخریبهایی که علیه اش صورت میگیره
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۸:۲۱
فقط روحانی