Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 132569
روایتی از فتح ‌«نبل و الزهرا»
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳
 
فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان با اشاره به فتح نبل و الزهرا گفت: کمتر کسی تصور می‌کرد عملیات آزادسازی نبل و الزهرا با کمترین تلفات و با سرعت به نتیجه برسد.

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، سردار پاسدار محمدعلی حق بین با بیان اینکه عملیات " نصر۲ " برای آزادسازی نبل و الزهرا در ۱۲ بهمن ۹۵ آغاز شد، اظهار داشت: نبل و الزهرا دارای پیچیدگی‌ منطقه‌ای بود و استحکام بسیار زیادی داشت.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان با اشاره به اینکه جبهه مقاومت چند عملیات برای آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا انجام داد، افزود: کمتر کسی تصور می‌کرد عملیات آزادسازی نبل و الزهرا با کمترین تلفات و با سرعت به نتیجه برسد.

سردار حق بین با بیان اینکه تروریست‌ها در ۳ لایه از ورودی خط شهرهای نبل و الزهرا محافظت می‌کردند و هیچ نیرویی نمی‌توانست از روبه‌رو به آنها حمله کند تصریح کرد: لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان به همراه نیروهای گیلانی توانست با انجام "حمله احاطه‌ای" از پشت سر به تروریست‌ها در منطقه دویرالزیتون حمله کرده و پیروز شود.

وی با اشاره به اینکه تروریست‌ها بسیار مغرور شده بودند و حتی شکستن خط را غیر ممکن می‌دانستند گفت: عملیات آزادسازی نبل و الزهرا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و پیروزی در عملیات آزادسازی نبل و الزهرا ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه به طول انجامید.

سردار حق‌بین با اشاره به اینکه روز بعد از عملیات آزادسازی "نبل و الزهرا "، ترکیه و عربستان اعلام کردند نیروهای پیاده خود را وارد عمل می‌کنیم افزود: ادعای عربستان و ترکیه هیچ زمان عملیاتی نشد چون آنها جرات و توان این کار را نداشتند.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای لشکر قدس گیلان با دست خالی، عمل مستشاری و ابزار بسیار محدود در عملیات آزادسازی نبل و الزهرا پیروز شدند گفت: آزادسازی نبل و الزهرا، شیعیان، آزادیخواهان و مسلمانان جهان را خوشحال کرد.

فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان تصریح کرد: روز ۱۳ بهمن ۹۴ سردار حاج قاسم سلیمانی به منطقه عملیاتی آمده و در جمع فرماندهان گفت " ما ۴ سال پشت این جبهه گیر کردیم و شما بودید که درب خیبر را شکستید".

سردار حق بین با اشاره به حضور مجدد سردار حاج قاسم سلیمانی در جمع نیروهای لشکر عملیاتی قدس گیلان در ۱۴ بهمن ۹۵ گفت: حاج قاسم در جمع نیروهای لشکر عملیاتی قدس گیلان اعلام کرد "شما درب خیبر را شکستید و این قلعه بازنشدنی را باز کردید".

وی با بیان اینکه شهید جهانگیر جعفری‌نیا در عملیات فتح نبل و الزهرا به فیض جانبازی نائل شده بود افزود: شهید حامد کوچک‌زاده و سعید دلفان از شهدای عملیات فتح نبل و الزهرا هستند.

فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه فتح نبل و الزهرا در تاریخ به نام لشکر عملیاتی قدس گیلان و گیلانیان ثبت شده است افزود: روز ۱۶ بهمن ۹۴ وارد شهر نبل و الزهرا شدیم.

منبع: تسنیم