Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 6591
۱۱ نظر
امنيت اجتماعي يعني چه؟
چرا کسی فریاد نمی کشد؟!!
چهارشنبه ۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۲۳
 
اگر جنگ نرم دشمن را باور داريم (که نداريم) و اگر جديت دشمنان نظام و انقلاب را در خصوص اتخاذ جنگ نرم در عرصه گسترش فساد و فحشا باور داريم بروز اين فجايع آژير قرمز حمله سراسري دشمن محسوب مي‌شود! آيا در مملکت کسي پيدا شده که اين آژير خطر را جدي گرفته باشد؟
هفته نامه یالثارات نوشت:
۱- تعرض گروهي در خميني‌شهر اصفهان، تعرض گروهي به يک زن در اطراف کاشمر، تجاوز به عنف به يک پزشک زن در استان گلستان، ربودن و تجاوز به عنف و قتل يک دختر جوان در استان گلستان، تجاوز به عنف به يک دختربچه هشت ساله در ني‌ريز فارس، تعرض به يک پزشک خانم در شهرکرد و... اخباري است که طي هفته گذشته در رسانه‌ها منتشر شده‌اند! 

۲- در سال گذشته از مجموع دو هزار پرونده‌اي که به دادگاه کيفري استان تهران ارجاع شده، ۱۷۰۰ فقره به مسائل جنسي و تجاوز به عنف مربوط بوده است! (مطبوعات ۲۹/۳/۹۰) 

۳- براساس اعلام فرمانده انتظامي استان اصفهان آمار تجاوز به عنف در اين استان طي ماه گذشته ۱۳۳ درصد افزايش يافته است. (مطبوعات ۲۸/۳/۹۰) 

۴- اين اخبار و اخباري از اين دست ديگر عادي شده‌اند! آن قدر که ديگر از شنيدن و خواندن اين اخبار به هم نمي‌ريزيم، متاسف نمي‌شويم و فرياد نمي‌کشيم! شايد براي فهم ميزان دردناک بودن اين اخبار کافي باشد خودمان را به جاي والديني بگذاريم که با هزار زحمت، اميد و آرزو، دخترشان را پرورش داده و او را در قالب يک پزشک به جامعه تحويل داده‌اند و هنگامي که دختر براي انجام تعهدات خود در يک درمانگاه روستايي مقيم و به خدمت مشغول شده به ناگاه با حمله چهار جانور درنده (يا چهار متجاوز به عنف) رو‌‌به‌رو شده و...! 

پدر و مادر اين دختر روزانه چند بار آرزوي مرگ خواهند کرد؟
آيا اين پدر و مادر به شنيدن خبر مرگ دخترشان مايل‌تر نبودند؟ اگر اين دختر در يک تصادف جان داده بود براي والدينش پذيرفتني‌تر نبود؟ والدين آن دختربچه ۸ ساله چطور؟ آيا اين دختر ۸ ساله و آن خانم پزشک مي‌توانند به زندگي عادي بازگردند! کسي که پدر و مادر باشد، کسي که از وجدان و شرافت بهره‌اي هر چند اندک برده باشد در قبال اين فجايع چه واکنشي اتخاذ خواهد کرد؟ 

۵- اين فجايع دلايل و زمينه‌هاي متعددي دارد اما نقش حاکميت در وقوع يا عدم وقوع چنين حوادثي به صورتي جدي قابل تامل است! وقتي در حادثه کاشمر عوامل تجاوز به دست بسيجيان دستگير مي‌شوند مقام قضايي به دليل نبود شاکي خصوصي دستور آزادي عوامل تجاوز را صادر و بسيجيان را به دليل دخالت در پرونده معاقبه و بازداشت مي‌نمايد! آيا اگر مقام قضايي خود قرباني چنين فاجعه‌اي باشد توان مراجعه فوري و شکايت را خواهد داشت؟ آيا زني که قرباني چنين رفتار وحشيانه‌اي شده بايد شخصا راه بيفتد و براي شکايت به دادسرا يا کلانتري مراجعه کند؟ آيا مقامات قوه قضائيه مي‌دانند چه مي‌گويند؟ جالب است بدانيم در ايالات متحده اگر زني به وسيله تماس تلفني يا حضوري از فردي به دليل مزاحمت جنسي شکايت کند ديگر نيازي به مراجعه به مقامات قضايي ندارد و فقط با يک تماس به شماره ۹۱۱ پليس فرد مزاحم را بازداشت خواهد کرد. 

۶- اگر يادمان باشد طي ماه گذشته شاهد مضروب شدن ۲ روحاني به دليل نهي از منکر بوديم. دو روحاني که با مشاهده مواردي منکراتي (باز هم در حوزه امور منافي عفت) نهي از منکر نموده و به همين دليل هر دو تا آستانه از دست دادن يک چشم مضروب شدند. 

۷- تساهل و تسامح در مجازات مرتکبان فجايع يا عدم سرعت عمل در مجازات عاملان و مجرمان چنين جناياتي به دنبال خود جري‌تر شدن مجرمان و افراد مستعد در خصوص ارتکاب چنين جرايمي را فراهم مي‌آورد و بدون ترديد يکي از عوامل شيوع چنين جرايمي، کوتاهي قوه قضائيه در برخورد قاطع با چنين پرونده‌هايي است! اگر مقامات قضايي با حداکثر سرعت و قاطعيت به چنين پرونده‌هايي رسيدگي کرده و مجرمان را به اشد مجازات برسانند آيا باز هم کسي يا کساني به خود جرات خواهند داد به زور به نواميس مردم تعدي کنند؟ 

۸- بررسي سوابق مرتکبان اين فجايع نشان مي‌دهد که اين جنايتکاران عموما افرادي سابقه‌دار بوده و مجرم حرفه‌اي به شمار مي‌آمده‌اند. ( به عنوان نمونه يکي از مجرمان پرونده خميني‌شهر به جرم قاچاق ۷۰ کيلو مواد مخدر در زندان بوده و با وثيقه‌ آزاد شده و مجددا چنين جرمي را مرتکب شده است!) آيا اين خود دليل ديگري بر قصور دستگاه قضايي در اجراي مجازاتهاي بازدارنده نيست؟ 

۹- بي‌خيالي دولت در حوزه فرهنگ ديني (که متاسفانه در طول سالهاي ۱۳۶۹ تا به امروز شاهد آن بوده‌ايم) و عدم احساس مسئوليت نسبت به وقوع چنين حوادثي از ديگر دلايل بروز اين فجايع است. وقتي دولت‌ها هم و غم خود را در حوزه اقتصاد متمرکز کرده و رسما از اجراي وظايف خود در حوزه گسترش فرهنگ ديني و مقابله با مفاسد اجتماعي و اخلاقي شانه خالي مي‌کنند و براي کسب راي افراد فاسق و منحرف جامعه حاضر به هرگونه باج دادن (البته به شکل عقب‌نشيني از خطوط قرمز اخلاقي و فقهي جامعه) به افراد بي‌حجاب، بي‌حيا و فاسد اخلاقي بوده و هستند، وقتي رؤساي جمهوري به اشکال مختلف، سياست لائيسيته را به صورت عملي در پيش گرفته و با قاطعيت پرداختن به رفتارهاي جنسي و اخلاقي جوانان را وظيفه خود نمي‌دانند، هنگامي که مصوبه ترويج عفاف و حجاب بيش از ۶ سال است که منتظر امضا و ابلاغ از ناحيه رئيس جمهور مانده است (آن مصوبه‌اي که رهبر انقلاب آن را تاييد نموده و بر اجراي آن تاکيد فرموده‌اند) نتيجه آن خواهد بود که عفونت فرهنگي جامعه را چنان دربربگيرد که شاهد سر باز کردن اين عفونت به شکل چنين فجايعي باشيم! 

۱۰- در اين ميان دستگاه‌هاي فرهنگي مانند صدا و سيما، سازمان تبليغات اسلامي، وزارت ارشاد و... (که تعدادشان هم کم نيست) هم سهم خود را دارند. کم‌کاري و ضعف در ترويج فرهنگ ديني از يک‌سو و گسترش فساد و سکس پنهان از سويي ديگر (به ويژه در محصولات سينمايي و نمايشي تلويزيوني و مطبوعات زرد) از ديگر عوامل شکل‌دهنده چنين فجايعي به شمار مي‌آيند! ( البته بعيد است که اين دستگاه‌ها در اين خصوص مسئوليت‌پذير بوده و حاضر به پذيرش کم‌کاري‌ها و يا غلط‌کاري‌هاي خود باشند اما اين عدم پذيرش تاثيري در واقعيت نخواهد داشت! 

۱۱- مدتي پيش رئيس‌جمهور محترم از وقوع زلزله در تهران احساس نگراني فرموده بودند! بايد ببينيم ايشان در خصوص شيوع و افزايش انفجاري چنين جرايمي چه احساسي دارد؟ آيا اين فجايع موجبات نگراني ايشان را فراهم نياورده است؟ نکند باز هم چاره‌ کار متوقف کردن طرح امنيت اجتماعي است؟! 

۱۲ - اگر جنگ نرم دشمن را باور داريم (که نداريم) و اگر جديت دشمنان نظام و انقلاب را در خصوص اتخاذ جنگ نرم در عرصه گسترش فساد و فحشا باور داريم بروز اين فجايع آژير قرمز حمله سراسري دشمن محسوب مي‌شود! آيا در مملکت کسي پيدا شده که اين آژير خطر را جدي گرفته باشد؟

۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۸:۳۳:۳۲
يه برنامه الله اكبر بگذاريد تا امت حزب الله تا مي توانند فرياد بكشند تا شايد مسئولين از خواب بيدار شوند.
حسين عا شوري
۱۳۹۰-۱۰-۱۳ ۰۰:۰۴:۴۵
با تشكر از زحمتكشان عرصه فرهنگ اسلامي بايد بگو يم اگاهي مردم در مورد اسلام واقعي اندك هست و مردم احتياج به اموزش اسلام واقعي دارند چون مردم مسعو لان اسلامي را الگو قرار ميدهند كه متعسفانه عده اي از انها فقت زاهر اسلامي دارند اما باتن ضد اسلامي داشته وملت هم با توجه به اگهي كم زاهر را ديده ونا اميد به كجراهه ميروند به اميد تعجيل در فرج اقا امام زمان عج الله وسلامتي امام خامنه اي وارزوي موفقيت شما رزمندگان حزب الله عاقبت دنيا از ان حزب الله هست.
حسن
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۳۸:۳۸
با سلام و عرض ادب
و با تشکر از زحمات تمام عزیزانی که پرچم دین را با فریادهای خود زنده و سر پا نگه داشته اید. تمام دغدغه هایی که در این مقاله دیدم در دل و اندیشه تمام ملتی است که در همه موارد عدول از خط قرمز اخلاقیات اسلامی به فکر فرو می رود اما بقول نویسنده محترم چه کسی نهایتا فریاد خواهد زد. ایچنین بلایایی و علائمی از گسستگی اخلاق در جامعه نشان دهنده حملات خیلی موذیانه دشمنان برای تخریب بدون سرمایه تمام دار و ندار ماست, و اینکه ما شاهد روزی باشیم که بی خیال از کنار این مسائل بگذریم مسلما طولی نخواهد کشید که دم در خانه تک تک ما نیز خواهد نشت. دست مریزاد بر شما, انشاء الله همیشه در راه خدای متعال و اسلام عزیز پایدار باشید. تورا خدا فریاد بزنید امثال بنده به عنوان یک عضو هئیت علمی گاهی از بالا آوردن سر خود با دانشجوی خودم خجالت می کشم و احساس گناه. آخر تا بکی ما شاهد این همه بی شعوری برخی ها باید باشیم.
التماس دعا...
حسین زادگان
محمد آقایی
۱۳۹۰-۰۸-۱۵ ۲۰:۱۷:۱۷
باسلام.وقتی آقایان مسئول بزرگترین مشکل جامعه ی مارا مشکل اقتصادی میدانند وتمام هم وغم خودرا فقط صرف صادرات وواردات میکنند وقتی آقای رئیس جمهور جلوی دوربینهای تلویزیونی میگوید مشکل کشورماموی دختران نیست وقتی روزبه روز برفیلمهایی که حجاب واحکام الهی رومیکوبن افزوده میشه وقتی که تمام تولیدیهاوفروشگاههای لباس لباسهای مبتذل به بازار عرضه میکنن بایدم شاهد این فجایع باشیم خدایابه تمام مومنان جامعه صبروبردباری عطافرما
تذکری
۱۳۹۰-۰۵-۱۹ ۱۳:۲۰:۱۶
برای آماده کردن مقاله در مورد حجاب مجبور بودم با چند تا از دخترها در مورد حجاب صحبت کنم برای همین به سراغ چت روم رفتم وحدودا با 100 تا از دخترها که خودشون ادعا می کردند بی حجاب هستند چت کردم . اکثر دخترها در جواب سوال من که پرسیده بودم چرا بی حجاب هستی جواب های تکراری و قابل تامل میدادند که به چند تا از آنها اشاره می کنم . 1- پدر مادرم زیاد بهم میگن مانتو کوتاه تنت نکن ولی بهشون گوش نمیدم (مسئول محترم اگر شما قانون عفاف و حجاب را اجرا می کردی و به کمک پدر و مادر این طور دختر ها میرفتی الان وضع حجاب این نبود ).2- دو سال پیش که مانتو کوتاه وارد بازار شده بود خجالت می کشیدم مانتو کوتاه تنم کنم ولی بعدها برام عادی شد ( مسئول محترم شما با کوتاهی خود خجالت و حیای دختر را از بین بردی طوری که الان پوشیدن مانتو کوتاه براش عادی شده ) 3-قابل توجه مسئولین محترم تمام این دخترها قبول داشتند که بی حجابی خوب نیست ولی عواملی مانند چشم و هم چشمی و زیاد شدن مانتو کوتاه در جامعه را علت بی حجابی می دانستند . اما همه دخترها ی بی حجاب به یک موضوع اشاره کردند که کمی درد ناک است . اوایل که مانتو کوتاهی شده بودم پدرم یا مادرم ، دائی ، عمو ، خلاصه یکی دو تا از اقوام و نزدیکانم به من در مورد نوع پوشش تذکر میدادند اما به مرور زمان بی حجابی من برای آنها عادی شد و دیگر تذکر ندادند ( مسئول محترم سکوت شما باعث عادی شدن بی حجابی شد) قابل توجه خوانندگان عزیز دوسال پیش یعنی قبل از انتخابات 88در تمامی شهرستان ها (غیر ازتهران) چیزی به نام مانتو کوتاه وجود نداشت متاسفانه بعد از انتخابات88 و بی توجهی مسئولین مانتوی کوتاه به بازار عرضه شد لازم به ذکر است در تهران هم مانتوی کوتاه کم و بیش جلب توجه می کرد و به فراوانی الان نبود
حسن
۱۳۹۰-۰۵-۱۸ ۱۲:۱۵:۵۰
سلام یادش بخیر دوسال پیش هنوز انتخابات ریاست جمهوری برگزار نشده بود وضع کشور از لحاظ حجاب خوب بود تو شهر ما (همدان ) یه دونه مانتو کوتاه پیدا نمی شد اکثرا چادری بودند آنهائی هم که چادری نبودند مانتوی بلند تنشون می کردند اما الان چی روز به روز مانتو کوتاه داره زیاد میشه کسی هم نیست پاسخگو باشه تعجب من اینجاست آقای احمدی نژاد میگه که ایران رو آباد میکنیم آخه کدوم آبادی ؟ آقای احمدی نژاد آبادی کشور بدونه ارزشها هیچ فایده ای ندارد . شما چطور از آبادی کشور حرف میزنید در حالی که خیابون های شهر ما (همدان ) روز به روز داره غربی میشه . دیروز رفته بودم میدان امام . از بس وضع حجاب خراب بود یه لحظه احساس کردم رفتم لس انجلس آمریکا . آخه چرا سکوت کردید شما هر چقدر سکوت کنید وضع حجاب بدتر میشه . واقعا پارسال یادش بخیر وضع حجاب خیلی از این بهتر بود . پارسال مانتوها تا زانو بود اما امسال مانتو ها کوتاه تر شده . به نظر من ده سال دیگه اگه جلوگیری نشه ایران جزء بی حجاب ترین کشور های اسلامی خواهد بود چرا قاطعانه عمل نمی کنید . چرا وقتی عمل هم میکنید فقط تو تهران ؟ چرا بی خیال شهرستان ها شده اید
عليرضا
۱۳۹۰-۰۵-۰۲ ۰۸:۱۳:۳۲
چشم ناجا و قوه قضاييه روشن...
مریم
۱۳۹۰-۰۴-۰۴ ۰۹:۱۹:۵۶
صداوسیما مقصر است!
وزارت ارشاد مقصر است!
دانشگاه آزاد مقصر است!
اینها مقصران اصلی هستند
مقدم
۱۳۹۰-۰۴-۰۲ ۲۰:۵۱:۲۵
سلام بر شما که واقعا" دلسوز جامعه هستید وبه آرمانهای اسلامی انقلابی وفادار مانده اید. اجرتان با امام حسین(ع) . شما بهتر میدانید که دیگه کار از این صحبتها گذشته. مواضع دولت در ارتباط باحجاب و عفاف مشخص و مبرهنه! خیلی وقته که خط ومرزها مشخص شده و دیگه انتظار واهی داشتن بی فایده است. نمیشود هم دل خوش کرد به نیروی انتظامی! تساهل وتسامح ومماشات دیرینه ی ناجا بر همگان عیان است! فقط باید سپاه در این ارتباط دخالت کند وبا کمک وحمایت مردم البته از نوع مسلمان و انقلابی بساط فسق و فجور و تباهی را برچیند. دولت هم بداند جواب خلف وعده های خودش را از مردم خواهد گرفت! آمده بود تا بساط ظلم و فساد و تبعیض را به هم زند! یا خود ظلم وفساد وتبعیض دیگری را به پا کند چه بسا این فساد جاری وساری در کشور در این 6 سال اخیر قوت بیشتری گرفته و همانند گرانی رو به افزلیش دارد! ما در انتخابات 88 از جان مایه گذاشتیم آیا رسم وفاداری این بود؟ پشت کردن به آرمان مردم! و باج دادن به بی حجابها و مفسدین جامعه! روی سر گذاشتن بازیگرهای فاسد و تطمیع آنها !!! اجرا نکردن عمدی قوانین مرتبط با عفاف و حجاب! ما سراپا گوشیم به فرمان رهبر تا حساب دروغگوها و قدرت طلبان را کف دستهایشان بگذاریم ! یا علی مددنا
۱۳۹۰-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۲:۴۲
در مقوله حجاب باید علت رو کشف کرد برخورد با معلول آنهم به صورت پلیسی نه تنها جواب نمیدهد بلکه جواب معکوس خواهد داد
باید بررسی و کار کارشناسی صورت پذیرد که چرا مردم از حجاب رویگردان شده اند و علت چیست
احسان
۱۳۹۰-۰۴-۰۱ ۱۰:۱۷:۵۱
با سلام
خواهشمند است نام زيباي سايت خود را با عكسهاي شيطاني اين افراد آلوده نسازيد و فقط به گذاشتن اخبار بدون عكس اكتفا نماييد
من الله توفيق