Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 106024
رئيس شوراي فرهنگي، اجتماعي زنان:
ضدانقلاب مدعي اصلي ورود زنان به ورزشگاههاست
در مقابل خلاف شرع خواهیم ایستاد
يکشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۲
 
برخورد انفعالي با چنين مطالباتي قطعا طرف روبرو را گستاخ تر خواهد كرد. و فرداي فرضی خواهند گفت زنان بايد در معابر با وضعيت غير متعارف تردد كنند وگرنه جمهوري اسلامي ايران تحريم خواهد شد!...
پایگاه خبری انصارحزب الله: در پي اعلام رسمي وزير كشور درباره تكميل آیین نامه ورود بانوان به اماکن ورزشی در روز ۲۴ فروردين ماه سال جاري ، انصارحزب الله در روز اول ارديبهشت ماه ، با صدور بيانيه اي درباره تلاش هاي دولتي براي به جريان انداختن دوباره اين جريان باطل اعلام موضع كرد. در بيانيه انصار ، اين روند بیانگر دسیسه‌ای قلمداد شد که از هم اکنون برای حضور زنان در مسابقات والیبال مردان در خردادماه سال جاری زمینه‌چینی می‌کند و قصدی برای ختم غائله ندارد.

انصارحزب الله همچنين تاكيد كرده بود كه در ورای این قیل و قال ها دسیسه‌گران رسمی در توّهم خود دولت جمهوری اسلامی را با دولت سکولار لیبرال دمکراسی اشتباه گرفته‌اند و در تكميل اين تأکید اين طور پرسيد كه:«چگونه ممکن است نظامی که شالوده آن بر شریعت اسلامی مبتنی است کارگزاران آن بر حریم‌شکنی و اجرای بدیهی ترین محّرمات که تمامی مراجع عظام و علمای اعلام بر حرمت آن اتفاق نظر دارند اصرار ورزند؟!»

انصار تنها يك شرط براي مثبت بودن پاسخ سوال خود بدين شرح گذاشته بود كه بپذیریم یک زن فمینیست معلوم الحال با نفی تمامی عالمان دین و بینّات قرآن و عترت ، در جایگاه مرجع حلال و حرام شرعی نشسته و فتوای نبود اشکال شرعی در اختلاط هیجانی زنان و مردان صادر کند!

اما انصار در بيانيه خود با عبرت دادن مسئولين از تجارب قبلي چنين هشدار داده بود:«اگر در تجربه سوخته و نفرت انگیز دوره دولت سابق از حضور زنان در میان مردان هیجان‌زده و کشف حجاب و گرداندن روسری بر سردست و رقص و پایکوبی هیجانی زنان در میان مردان برآشفته که تصاویر آن هنوز در آرشیو خبرگزاری های رسمی کشور موجود است ، عبرتی وجود ندارد ، تعجبی نیست که باطن و فرجام سکولارها آنگاه که نقاب تزویر از چهره برفکنند جز این نخواهد بود. سخن در این وادی بسیار، اما گزیده سخن آن که به یُمن تیزبینی و دغدغه مندی مراجع عظام و حضور در صحنه حزب‌الله غیور، دسیسه‌گران رسواتر از تجربه قبلی سرافکنده و مستأصل خواهند شد و به‌فرموده قرآن جز سرنوشت هلاکت و نگون ساری ابدی خود را رقم نخواهند زد.»

هشدار و وعده انصار در حالي منتشر شد كه در طول هفته گذشته اقشار مختلف حزب الله در حوزه هاي علميه تهران و قم ، مجلس و ديگر نهادها براي مقابله با اين روند باطل و حفاظت از ارزشهاي اسلامي كمر همت بستند. براين اساس  در اين رابطه به گفتگو با سركار خانم دکتر روح افزا رئيس شوراي فرهنگي ، اجتماعي زنان پرداخته ایم كه متن آن پيش روي مخاطبان قرار دارد.

پيشنهاد يك ضدانقلاب


سركار خانم روح افزا ، لطفا در مورد موج جديد اقدامات سيستمي دولت يازدهم كه ظاهرا براي ايجاد وجهه قانوني براي عمل حرام ورود زنان به ورزشگاهها آغاز شده توضيحاتي را براي مخاطبان بفرمائيد.

در ابتدا بايد اين نكته را متذكر شد كه اساسا مسئله ورود زنان به ورزشگاهها كار ضد انقلاب و به طور مشخص پيشنهاد «شادي صدر» فمينيست معروف بود كه در دستور كار سازمانهاي بين المللي قرار گرفت تا از آن به عنوان ابزار فشار به جمهوري اسلامي ايران استفاده كنند. نتيجه اين اقدامات ايجاد محروميت هايي براي تيم هاي ورزشي جمهوري اسلامي ايران در عرصه هاي بين المللي بود.(۱)

احمدی‌نژاد، انصار و اقتدای روحانی به احمدی‌نژاد

 البته بايد متذكر شد اقدامات وي پس از صدور دستور احمدي نژاد براي آزادسازی ورود زنان به ورزشگاه ها در روز ۴ ارديبهشت ۸۵ انجام شد. يعني جرقه اين فتنه را احمدي نژاد روشن كرد! چون قبل از آغاز تجمع ، شادي صدر با انتشار يادداشتي در صفحه ۶ شماره ۷۷۳ روزنامه شرق مورخ ۹ خرداد ۸۵ ، با عنوان «سرنوشت حضور زنان در ورزشگاه ها در ميان مه» به اين اقدام احمدي نژاد اشاره كرده و با استناد به آن نوشته بود كه «لاجرم اين بحث ظاهراً از دستور كار خارج شده بار ديگر در عرصه عمومي مطرح خواهد شد.» اين نكته براي اين عرض شد كه احتمالا عده اي سعي خواهند كرد اقدامات حزب الله در مقابله با اين روند حرام را سياسي كاري جلوه دهند. حال آنكه سابقه مخالفت حزب الله با احمدي نژاد نيز موجود است كه بر اساس پندار دروغ اين طيف خاص ، حزب الله در قبال اقدامات وي ساكت بوده است. حال آنكه چنين نيست و «انصار» در سال ۹۱ ، مسئولين دولت احمدي نژاد را با اتهام اشاعه فحشا به دادگاه كشيد و به فضل الهي غائله ورود زنان به ورزشگاهها تا به امروز كه دوباره علم آن در دولت روحاني برافراشته شده فروكش كرد.

بله ؛ مراجع عظام تقليد در همان مقطع فتاواي جامعي صادر كردند كه از مسئله حرمت اختلاط تا مشاهده بخش هاي عريان و نيمه عريان بدن مردان توسط زنان بود. حرمت اختلاط مسئله اي است که بر آيات قرآن و مشي ائمه و حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها استوار است و شامل تمام حوزه‌ها ست. طرح ورود زنان به ورزشگاه‌ها حتي در صورت تفكيك جايگاه زنان و مردان چطور ممكن است وقتي ظهور و بروز هيجان، ذات رفتار افراد در محيط ورزشگاه‌هاست؟! اين درحالي است كه ما مسئله كاربرد الفاظ ركيك و حركات نا متعارف رايج در اين مكانها را ناديده مي گيريم. كدام مرد غيوري حاضر مي‌شود تا ناموس او در برابر ديدگان نامحرم و اجنبي هيجانات خود را ظاهر كند؟! آيا فرستادن زنان به چنين محيط آلوده اي ظلم به حق آنان نيست؟!

مسئله ديگري كه در قالب سوال از مسئولين اين جريان مطرح است این كه آيا شما الان همه معضلات و مشكلات مربوط به حوزه زنان را حل و فصل كرديد و تنها مسئله باقي مانده اين است تا شرايط ورود آنان به ورزشگاهها را فراهم كنيد؟! مشكلات ازدواج و ناباروري و بي‌هويتي و... حل شده و حالا وقت حل مشكل ورود زنان به ورزشگاهها و مجتمع كردن آنان در يك محيط بسته با مردان نامحرم فرارسيده است؟! بهتر است مسئولين اگر بودجه اي براي اين قبيل امور دارند ، آن را به ساخت ورزشگاه اختصاصي براي زنان در سطح كشور اختصاص دهند تا آنان بواسطه ورزش در محيطي ايمن ، سطح سلامتي جسم و روح خود را ارتقاء دهند نه آنكه با حضور در محيطي مفسده دار به تماشاي ورزشي بپردازند كه هيچ تاثيري بر سلامت جسم آنان ندارد. يعني همان كاري كه زنان در منزل و از طريق گيرنده تلويزيون نيز مي توانند انجام دهند. معاذ الله! ، چطور امكان پذير است كه ما خطوط قرمز ترسيم شده در قرآن و روايات و فتاواي مراجع عظام تقليد را زير پا بگذاريم تا بواسطه اين حرمت شكني رضايت سازمانهاي بين المللي را كسب كنيم؟!

حال آنكه اساسا ، اپوزيسيون ضد انقلاب مدعي اصلي ورود زنان به ورزشگاههاست. با اين وصف از اين پس ما بايد هر آنچه را كه ضد انقلاب توسط سازمانهاي بين المللي به ما ديكته مي كند بپذيريم و اجرا كنيم. برخورد انفعالي با چنين مطالباتي قطعا طرف روبرو را گستاخ تر خواهد كرد. و فرداي فرضی خواهند گفت زنان بايد در معابر با وضعيت غير متعارف تردد كنند وگرنه جمهوري اسلامي ايران تحريم خواهد شد.!

اين سوال از مسئولين مجري طرح ورود زنان به ورزشگاهها اين است كه مگر جمهوري اسلامي ايران طي ۳۶ سال گذشته به خاطر پايبندي به آرمانها و ارزشهاي خود كم دچار تحريم بوده است؟ ما در پاسخ به وزارت ورزش كه دليل چنين اقدامي را محروميت تيم هاي ورزشي از حضور در ميادين بين المللي عنوان مي كند به رئيس جمهور محترم اقتدا مي كنيم و ضمن احترام به نظر ايشان مي گوييم: «به جهنم»!

چه اشكالي دارد؟ مگر با ما جنگ نكردند و بر عليه ما سلاح شيميايي به كار نگرفتند؟ تحمل همه آن مصائب به خاطر دفاع از دين بود. حالا چه اتفاقي رخ داده كه ما بايد به خاطر محروميت در عرصه ورزش دين خود را زير پا بگذاريم؟

حتي در مقابل مصوبه مجلس هم مي ايستيم

سركار خانم روح افزا اين طور به نظر مي رسد كه جريان مجری اين طرح با كسب تجربه از روند هاي قبلي اكنون درحال انجام يك كار سيستمي پيچيده است كه مداخله در آن كار راحتي نباشد ضمن اينكه به نظر مي رسد با به‌میان‌کشیدن نام شوراي امنيت در خلال مباحث ، قصد بر اين است تا با ايجاد بار امنيتي براي موضوع ، از تعداد كساني كه مقابل اجراي اين طرح خواهند ايستاد بكاهند.

مسئولين مدعي هستند اين طرح در شوراي اجتماعي وزارت كشور تصويب و به شوراي امنيت ارجاع مي شود. بسيار خوب ! آيا اين نهادها فراتر از مجلس شوراي اسلامي هستند كه يك قوه مستقل است و وظيفه ذاتي آن تصويب قانون در كشور است؟ حتي اگر مجلس هم قانوني تصويب كند كه خلاف شرع مقدس باشد ما به عنوان مسلمان به آن اعتراض خواهيم كرد و در مقابل آن خواهيم ايستاد. البته قطعاً شورای نگهبان پیش از همه با آن مخالفت خواهد کرد.

با ضدانقلاب هم‌دل و هم زبان نيستيم

يكي از شبهاتي كه عده اي بر سر آن گير كرده و سكوت اختيار كرده اند ترس از اين مسئله است كه در اعتراض به اين روند مخاطب فرمايش حضرت آقا مبني بر لزوم هم دلي و هم زباني با دولت قرار بگيرند ، به نظر مي رسد پاسخ اين طيف مردد اين است كه ما بر سر «فكر و فعل باطل» كه با دولت هم دل و هم زبان نخواهيم بود كه در اين صورت در ظلم به دين و جامعه شريك خواهيم بود. از ديگر سو حضرت آقا فرمودند هم دلي كه زوركي نيست! به نظر مي رسد در اين موضوع فرمايش مقام معظم رهبري مصداق پيدا مي كند و حزب الله الزامي براي هم زباني و هم دلي با سخن و فعل باطل ندارد.

من عرض كردم ؛ اساس اين مطالبه از سوي ضد انقلاب خارج از كشور ديكته شده و ما تحت هيچ شرايطي با آنان هم دلي و هم زباني نخواهيم داشت. اما در داخل با خانم مولاوردي كه ظاهرا مؤدب به ظواهر و آداب اسلامي و رعايت حجاب هستند از اين منظر هم دلي و هم زباني مي كنيم كه ايشان با اين ويژگي‌ها قطعا برخلاف حكم قرآن و روايات و فتاواي مراجع عظام تقليد عمل نخواهند كرد. ايشان خط مشي حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) را به چالش نخواهد كشيد.

حكم فتواي مولاوردي

خانم مولاوردي قبلا تكليف اين مسئله را روشن كرده و در ادبياتي شبيه فتوي گفته است: «اشكال شرعي ندارد.»

مراجع عظام در اين رابطه قبلا به صراحت فتوا صادر كرده اند. بنابراين نه من و نه هيچ كس ديگر حق صدور فتواي شرعي در اين زمينه ندارد. ما از وزارت كشور مي خواهيم دست به اقدامي نزند كه قابل توجيه نباشد. ورود وزارت كشور به اين مسئله فرعي در حالي كه مشكلات بسيار ديگر در حوزه زنان وجود دارد بنده را به ياد اين مثل مي اندازد كه در پاسخ به شخصي كه مي گفت نان براي خوردن ندارد جواب مي دادند كه خب ! برو نان خامه اي بخور!. اگر قرار است ما در مجامع بين المللي حضور داشته باشيم. دولت به جاي تن دادن به شروط موجود ، ورزش اسلامي زنان را در كشور توسعه دهد و مسابقات ورزشي بين زنان در كشورهاي اسلامي برگزار كند. اين پيشنهادات عين هم دلي و هم زباني به دولت در چارچوب كمك به گام نهادن در چارچوب موازين اسلامي و ارزشهاي انقلابي است.

۱- بعد از ظهر چهارشنبه۱۰خرداد ۱۳۸۵ ، شادي صدر وكيل ضد انقلاب و فعال در زمينه لغو قوانين اسلامي ، با جمعي۵۰ نفره در مقابل ورزشگاه آزادي دست به اعتراض زد و نام حركت خود را «کمپين دفاع از حق زنان برای حضور در ورزشگاه ها» گذاشت. اين جمع تقاضاي ورود به ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفري براي تماشاي بازي فوتبال ايران و بوسني را داشتند. اين اقدام بعدها و پس از رياست جمهوري روحاني بواسطه اعلام موجودیت کمپین «استادیوم برای همه» در روز ۲۶ دي ۱۳۹۲ ، فشار خود براي آغاز دوباره بازي را از سر گرفت.